+983155581112 info@eslimicarpet.com
شرکت فرش اسلیمی، اولین طراح و تولید کننده فرش های قواره بزرگ و نا متعارف با سایز دلخواه

 

گروه تخصصی فرش اسلیمی اولین و بزرگترین سازنده فرشهای خاص و قواره بزرگ  و یکپارچه ماشینی در کلاس پرشین کارپت در جهان است که در مرداد ماه سال ۱۳۷۹ ه . ش در شهر تاریخی یزد، برند معتبر این گروه با نام فرش اسلیمی به معنی «یکی از نقوش تزئینی در فرش و سایر هنرهای سنتی ایرانی است» پا به عرصه تولید و خدمات نهاد و  در جهت توسعه فرش اسلیمی، دفتر مرکزی و کارخانه در ابتدای سال ۱۳۹۱ ه . ش به پایتخت فرش ماشینی کشور، شهر کاشان منتقل شد .

ازجمله مهمترین فعالیتهای تخصصی این گروه، طراحی و ساخت فرش های سفارشی و نفیس قواره بزرگ، خاص و یکپارچه ماشینی برای بازارهای داخلی و صادرات به کشورهای متعدد جهان میباشد.

همانگونه که در تولید  فرش ماشینی به جرات می توان موضوع انطباق و پیروی بافت ،رنگ و طرح فرش های دستبافت مخصوصا از نوع ایرانی را در آن دید ، فرش ماشینی را نیز میتوان با الگو پذیری از فرش های بی نظیر دستبافت که قبلا  از آن یاد شد ، امری طبیعی ودر پاسخ به نیاز برخی مصرف کنندگان و علاقمندان به خریداری اینگونه فرشها دانست .

هزینه ی بالا و طولانی بودن دوره بافت و تکمیل فرش های قواره بزرگ و یکپارچه دستباف علاوه بر تامین فضای بافت و نیروها ی ماهر و متخصص بافنده از جمله مواردی است که برخی از مصرف کنندگان فرش های این چنینی را ترغیب می نماید تا در فرش ماشینی به دنبال بر طرف کردن نیاز خویش باشند .

طبیعتا در فرایند طراحی و بافت اینگونه فرشهایی که لازم است حساسیت هایی مورد توجه قرار گیرد که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد .

۱- مکان و کارگاهی مناسب در مقیاس بزرگ با دار و تجهیزات مقاوم و مکفی جهت چله کشی و بافت و فرش .

۲- تهیه نقشه و طرح با نقوشی که از لحاظ بزرگی گلها ، شاخه ها و اسپیرالها در ابعاد بزرگ فرش نمایش کافی و زیبایی را داشته باشد .

۳- در حاشیه مواد اولیه بافت اینگونه فرش ها مخصوصاً نخ خاب آن توجه به یکدستی در جنس نخ ها و یکرنگی آن ها

۴- بکار گیری نیروهای انسانی کار آزموده و ماهر برای بافت که توان انجام تولید اینگونه فرش ها را کاملاً داشته باشند .

۵- نیروهای ناظر کیفی و کنترل کننده مسائل فنی طراح و  نقشه ، چله کشی بافت ،پایین کشی قسمت های بافته شده و پرداخت .

۶- اگر قرار است فرش در قطعه بزرگ پارچه طبق تعاریف قبلی بافته شود لازم است قطعات مختلف فرش بزرگ پارچه به صورت همزمان در چند کارگاه و دار ، بافت آن انجام پذیرد که این موضوع به لحاظ مسائل کنترل کیفی و تطبیق صحیح اندازه ها و …. بسیار از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار خواهد شد .

 

لذا همگام با پیشرفت تکنولوژی بافت و تکمیل فرش های ماشینی که امروزه در برخی موارد به لحاظ رجشمار نیز در مقایسه با نوع دستبافت آن در در درجه ای بالا قرار گرفته اند ( ،۷۰۰ شانه معادل ۵۰ رج ،۱۰۰۰شانه معادل ۷۰ رج و ۱۲۰۰ شانه معادل ۸۵ رج )پیش بینی می گردید، گروه تخصصی فرش اسلیمی آمادگی طراحی، بافت، ساخت و نصب فرش های قواره بزرگ و یا بزرگ پارچه ماشینی را دارد  که این اقدامات و تحولات حرفه ای و هنرمندانه را میتوان در پروژه های این شرکت مشاهده نمود.

 

در طبقه بندی فرش ها بر اساس اندازه که طبق روال تدریجی و هم خوانی فرش با دکوراسیون و معماری داخل منازل و مکانهای مورد استفاده آن از گذشته تا کنون مرسوم بوده است میتوان به اندازه و اصطلاحات زیر اشاره نمود .

فرش قواره بزرگ:

به فرش هایی اطلاق می شود که بر اساس سفارش مشتریان در اندازه های سفارشی بزرگ  بافته می شوند و برای زیباتر شدن یک مکان از این فرش ها استفاده می کنند که نما و جلوه ی زیباتری را به محیط و یا یک مکان می دهد و نسبت به فرشهای استاندارد موجود در بازار بزرگتر باشد.

فرش بزرگ پارچه :

فرش بزرگ پارچه به فرش های گفته می شود که بصورت یکپارچه و مطابق با ابعاد و مساحت مکان طبق پلن خاصی طراحی و بصورت پازل در کنار هم دوخته و رفو می شوند.

در نهایت فرش های بافته شده چه در ابعاد قواره بزرگ یا بزرگ پارچه احتیاج به شستشو دارند. حال این سوال پیش می آید که شست و شوی این فرشها چگونه انجام می شود؟ جواب بسیار ساده است، این فرشها در محل توسط دستگاه های خاص و بدون دردسر جابجایی فرش بطور سریع انجام می شود.

در راستای نکات و مطالب گفته شده فوق که مربوط به مشکلات و محدودیت های تولید فرش های خاص و قواره بزرگ دست بافت بوده است برای رفع اینگونه مسائل گروه طراحی و مشاوره فرش اسلیمی از سال ۱۳۸۴ برای پاسخ سریع به نیاز مشتریان که با کمبود وقت، قیمت مناسب  طرح و رنگ و کیفیت بافت فرش با سایز دلخواه اقدام به طراحی ،تولید و اجرا اولین فرش بزرگ پارچه ماشینی به مساحت کلی ۱۰۰۰ متر مربع در مسجد جامع بارجین میبد از توابع استان یزد در سال ۱۳۸۵ کرده است ، پروژه های از قبیل فرش حسینیه کوی سنگ نائین به شکل ۸ ضلعی منتظم به عرض ۱۳ متر ، فرش یکپارچه نمازخانه ساختمان مرکزی وزارت نفت ، فرش یکپارچه مسجد حیدر شهر باکو در کشور آذربایجان به مساحت ۳۲۰۰ مترمربع و فرش مسجد الغدیر خیابان میرداماد تهران و غیره گوشه ای از فعالیت ها و پروژه های گروه طراحی ، مشاوره فرش اسلیمی می باشد که می توانید در وبسایت شرکت فرش اسلیمی مشاهده فرمایید.

سخن آخر

بر این اساس این گروه آمادگی فرش هایی با ویژگیهای منحصر به فرد موجود در هر دکوراسیون همراه با در نظرگرفتن سلایق شخصی مشتریان برای اماکنی چون منازل و ساختمانهای لوکس و لاکچری، مساجد، هتلها، کاخها و غیره که از اهمیت خاصی برخوردارند را دارد.

 

 

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

در این مقاله با ویژگی ها، نحوه خرید و سفارش فرش ۱۲۰۰ شانه در ابعاد بزرگ آشنا می شوید و می توانید با انتخاب فرش ۱۲۰۰ شانه خانه یا فضایی زیباتر و خاص تر داشته باشید .
فرش ماشینی بزرگ فرشی است که در ابعاد ، شکل ، رنگ و طرح به صورت سفارشی بافته می شود به همین دلیل به فرش ماشینی سفارشی معروف می باشند .
ابعاد ، شکل ، رنگ و طرح فرش بر اساس دکوراسیون خانه و سلیقه مشتری سفارش داده می شوند ، ولی علاوه بر سلیقه موارد دیگری هم هست که باید در نظر گرفته شوند مانند بودجه مشتری یا مقدار پولی که می خواهد هزینه کند .
تراکم ، شانه و نخ خاب یا جنس نخ از موارد مهم انتخاب فرش می باشد . تراکم و شانه فرش در فرش های ماشینی با یکدیگر متفاوت می باشد .
فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه یکی از فرش هایی است که توسط بهترین بافندگان فرش در شهر کاشان تولید شده است و بافندگان شهر کاشان توانسته اند با پیشرفته ترین دستگاه ها فرش ۱۲۰۰ شانه را ببافند .
فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان به خاطر زیبایی و ظرافت بسیاری که دارد به فرش ماشینی دستباف گونه معروف می باشد .

شانه و تراکم در فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

در ابتدا باید توضیح مختصری درباره ی شانه و تراکم فرش بدهیم :
شانه : تعداد گره ها در هر متر از عرض فرش را شانه می گویند .
تراکم : تعداد گره ها در هر متر از طول فرش را تراکم می گویند .
فرش های ماشینی در شانه های ۵۰۰ ، ۷۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ و در تراکم های زیر بافته می شوند :
فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه دارای تراکم ۱۰۰۰ ، فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه دارای تراکم ۲۵۵۰ ، فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه دارای تراکم ۳۰۰۰ ، فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه دارای تراکم ۳۶۰۰ و فرش های ماشینی ۱۵۰۰ شانه دارای تراکم ۴۵۰۰ می باشند .
شانه و تراکم یک فرش بر روی کیفیت آن فرش تاثیر بسزایی دارد . هرچه شانه ی یک فرش بالاتر برود ظرافت و زیبایی آن فرش بیشتر می شود .
فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه به خاطر شانه و تراکم بالایی که دارند ، دارای ظرافت و زیبایی به خصوصی می باشند .
فرش های سایز بزرگ در کاخ ها ، هتل ها ، مساجد ، حسینیه ها ، موزه ها ، سالن های کنفرانس و در خانه های مسکونی استفاده می شوند به همین دلیل مشتریان ، فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ با ابعاد بزرگ و فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ با ابعاد بزرگ را انتخاب می کنند زیرا جلوه و زیبایی آن مکان را چند برابر می کند .

نخ خاب در فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

نخ هایی که در فرش ماشینی استفاده می شوند به سه دسته تقسیم می شوند :
نخ تار ، نخ پود و نخ خاب یک فرش که از همه مهم تر می باشد .
جنس نخ تار و پود پنبه می باشد .
به ارتفاع نخ هر گره نخ خاب فرش می گویند . نخ خاب فرش صد درصد آکریلیک است و از بهترین نخ ها و ضد حساسیت و بدون پرزدهی و مقاوم در مقابل نور خورشید و مواد شیمیایی و … می باشد .
ارتفاع نخ خاب در فرش های ماشینی با یکدیگر متفاوت می باشد . هرچه شانه یک فرش کمتر باشد نخ خاب آن فرش بیشتر است .
نخ خاب در فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ نسبت به فرش ۱۰۰۰ کمتر می باشد ولی نسبت به فرش ۱۵۰۰ بیشتر می باشد .

دستگاه بافت فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

تولید کننده بهترین ماشین آلات فرش بافی کشور های بلژیک و آلمان می باشند که دستگاه های فرش بافی در شرکت وندویل بلژیک و شرکت شونهر آلمان تولید می شوند .
کشور ایران توانسته است با وارد کردن بهترین ماشین آلات فرش بافی بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی را تولید کند .کشور ایران و ترکیه توانسته اند بیشترین پیشرفت ها را در صنعت فرش بافی داشته باشند .
فرش ماشینی ۵۰۰ شانه با دستگاه آلفا ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه با دستگاه Hcpx2 ، فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه با دستگاه HCPi ، فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با دستگاه HCPIX3 بافته می شود .
فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ با بهترین دستگاه های موجود بافته می شوند ، برای همین دارای بهترین کیفیت می باشند .

شکل و ابعاد فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

فرش های ماشینی در اندازه های ۶ ، ۹ و ۱۲ متری و به صورت مستطیل شکل و یا دایره ای در قطر های پایین بافته می شوند .
فرش ماشینی در ابعاد بزرگ در شکل های فرش های گرد بزرگ ، فرش بیضی بزرگ ، فرش ماشینی هشت ضلعی یا فرش چند ضلعی و به صورت مستطیل شکل بافته می شوند .
ابعاد فرش سایز بزرگ به صورت سفارشی بافته می شود و به دو صورت اندازه گیری می شود :

۱ ) زمانی که فرش قواره بزرگ با شکل خاص و اندازه مشخص باشد ، مشتری شکل و اندازه را ارسال می کند .
۲ ) اما گاهی اوقات خانه یا فضا دارای ستون ، قناسی و یا شکلی خاص می باشد که نیاز به اندازه گیری دقیق دارد ، که آن موقع بهترین متخصصان و مهندسان با بهترین دوربین های نقشه برداری به مکان مورد نظر می روند و به صورت دقیق اندازه گیری می کنند .

طرح در فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

هر فرش دارای طرح های مخصوص به خود می باشد اما بعضی از طرح های زیبا و پر فروش مانند طرح افشان در همه ی فرش های ماشینی موجود می باشد .
فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه دارای طرح های زیبایی از جمله طرح افشان ، طرح حوض نقره ، طرح ریز ماهی و … می باشد . اما شما می توانید برای فرش ۱۲۰۰ شانه سایز بزرگ طرح دلخواه خود را سفارش بدهید .

بهترین طراحان در صنعت فرش طرح های فرش بزرگ پارچه را بر اساس دکوراسیون منزل و یا شکل و طرح آن مکان طرحی زیبا و متناسب را انتخاب می کنند .

رنگ در فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

در فرش های ماشینی دو نوع رنگ وجود دارد :

رنگ فرش ماشینی

رنگ : تعداد رنگ هایی که در طرح و نقشه فرش به کار رفته است و فرش را با آن ها رنگ آمیزی کرده اند به آن تعداد رنگ فرش می گویند .
تعداد رنگ های فرش ماشینی به شانه و تراکم یک فرش بستگی دارد ، هرچه شانه یک فرش پایین تر باشد ، تعداد رنگ های بیشتری می توان در آن استفاده کرد .
زمانی که شانه و تراکم یک فرش بالا می رود ، تعداد گره ها و ظرافت آن فرش بیشتر می شود و برای همین نمی توان تعداد رنگ های فرش را بالا برد .
تعداد رنگ های به کار برده در فرش های ماشینی به صورت زیر می باشد :
در فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ۷ ، ۸ و ۱۰ رنگ می باشد و در قدیم به صورت ۴۰ رنگ بافته می شدند .
در فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۸ ، ۱۰ و ۱۲ رنگ می باشد .
در فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه تعداد رنگ آن ۸ و ۱۰ رنگ می باشد .
فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه فقط ۸ رنگ زیبا در آن ها به کار برده شده است .

رنگبندی فرش ماشینی

رنگبندی : رنگ هایی که برای رنگ زمینه فرش تولید شده است را رنگبندی فرش می گویند .
فرش های ماشینی در رنگبندی های سرمه ای ، کرم ، آبی ، لاکی ، گردویی و بادامی تولید می شوند .
فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ دارای رنگ های آبی ، سرمه ای ، کرم ، لاکی و طلایی می باشد ، که رنگ زمینه فرش به صورت سفارشی پذیرفته می شود .

اما اگر شما رنگ فرش را به هنرمندان فرش ماشینی سایز بزرگ بسپارید آن ها رنگی متناسب با محیط انتخاب می کنند .

قیمت در فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

قیمت فرش ماشینی سفارشی به شکل ، تراکم ، شانه و جنس نخ فرش بستگی دارد .
قیمت فرش سایز بزرگ زمانی به رنگ و طرح بستگی دارد که از رنگ ها و طرح های دیگری جزء طرح و رنگ آن فرش استفاده کنید ، زیرا بهترین طراحان و هنرمندان باید متناسب با اندازه ی فرش طرح فرش را پیاده کنند و با توجه به رنگ انتخابی شما رنگ های طرح فرش را هم تغییر دهند .
فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه به خاطر ظرافت و زیبایی که دارد و اینکه یک فرش ماشینی دستباف گونه می باشد و باید در طراحی و بافت آن ظرافت زیادی به کار برده شود ، قیمت آن مقداری بالا می باشد ولی در عوض زیبایی و نمای آن مکان را چند برابر می کند .

خرید فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ابعاد بزرگ

فرش بزرگ به خاطر اینکه بافت آن بسیار دشوار است و در مغازه ها و یا حتی نمایشگاه ها پیدا نمی شود و هر شهری قادر به بافت آن نیست ، شما می توانید برای خرید فرش سایز بزرگ در فروشگاه اینترنتی فرش مورد نظر خود را سفارش بدهید و فرشی با کیفیت خریداری کنید .