+983155581112 info@eslimicarpet.com

مسجد الغدیر تهران

مسجد الغدیر جزو آن دسته از بناهاست که با توجه به اسلوب های مورد توجه در معماری اسلامی و تکنولوژی مدرن در نواحی شمالی شهر تهران با طرح جهانگیر مظلوم یزدی بین سالهای ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ خورشیدی ساخته شده است. مسجد الغدیر بنایی پوشیده از آجر با تزئیناتی از کاشی فیروزه است. حجم اصلی مسجد، منشوری ۱۲ وجهی به ارتفاع ۲۰ متر است که بدون عقب نشینی زیاد نسبت به خیابان اصلی جنوبی قرار گرفته و کاملاً از ساختمانهای اطراف خود متمایز شده است.

این مسجد به دلیل معماری خاص و منحصر، به لحاظ مفروش شدن کف آن همیشه با مشکل مواجه بوده است. هیئت امنای مسجد مذکور همواره با تهیه فرش در اندازه های متفاوت سعی در مفروش کردن کامل فضای مسجد داشت، با این حال موفق به پیاده سازی ایده ای مناسب و در خور شان مسجد نشدند.

سرانجام با پیگیری های مسئولان مسجد پل ارتباطی با گروه تخصصی فرش اسلیمی ایجاد شد و این گروه با مشاوران و متخصصان خود تصمیم به طراحی،ساخت، بافت و نصب فرش یکپارچه برای این مسجد گرفتند.

پروژه ساخت فرش یکپارچه مسجد الغدیر تهران با مساحت ۴۵۰ متر مربع در آبان ماه سال ۱۳۹۷ توسط تیم تخصصی نصب گروه تخصصی فرش اسلیمی به پایان رسید.