چرا فرش قواره بزرگ؟

چرا فرش قواره بزرگ

در سالن های بزرگ خانه ها و ساختمان‌های مسکونی لوکس و لاکچری و با هماهنگی و تناسب با چیدمان مبلمان آن محل، وجود فرشی که کانون توجه و تمرکز و وحدت بخش وسایل و اجزا دکوراسیون چیدمان شده در آن محل باشد بسیار حائز اهمیت می باشد.

بدین معنی که به طور مثال در یک پذیرایی بزرگ که مابین مبلمان آن فضایی حدود ۸*۶ متر وجود داشته باشد را می توان از ۴ تخته فرش ۱۲ متری از یک طرح و یک رنگ برای پوشاندن آن استفاده کرد و این در حالی است که قرارگیری خطوط ساده باف اطراف فرشها و حاشیه ها در کنار هم وحدت و تمرکزی که در مرکز فرش به خوبی باید زیبایی بخش مفروش کف باشد را ایجاد نکرده و از عظمت، ابهت و بزرگی سالن می کاهد.

ولی با استفاده از یک تخته فرش یک تکه و یکپارچه قواره بزرگ با یک طرح واحد می‌توان هم از زیبایی و هم راحتی چیدمان، نظافت و جاروکردن و … بهره برد. بدین ترتیب برای پوشاندن و مفروش کردن اماکن، اتاقها و فضاهایی چون هال،پذیرایی و سالنها که ممکن است حتی با ضریبی از فرشهای استاندارد موجود در بازار مثل اندازه های ۱۲ متری، ۹ متری، ۶ متری و یا غیره متناسب و زیبا نباشد، می توان از فرشهای سفارشی قواره بزرگ یکپارچه و یک تکه ماشینی استفاده کرد.